Андрушівка, Попільня, Бердичів, Новоград-Волинський – це далеко не останній перелік міст Житомирщини, де за останні декілька тижнів побувала наша Ірина Лоюк. Зустрічі з місцевою владою, ветеранами, громадою. Живе спілкування і аналіз ветеранських справ на місцях.
Ми говоримо про три основні заходи, які допоможуть ветеранам в цивільному житті: родина і взаєморозуміння в ній, робота для можливості забезпечити свою родину, і спорт – найкращий спосіб відновити дух. Ось на що потрібно орієнтуватися у питаннях реінтеграції. Матеріальна допомога НЕ є засобом реінтеграції! Очевидно, що 3-4 тисячі гривень в рік не допоможуть налагодити життя, адже зазвичай потрібна робота, психологічна підтримка, відновлення здоров’я. На жаль, громади найчастіше використовують саме матеріальну допомогу, вважаючи, що цього достатньо. Але ні. Потрібно запроваджувати програми розвитку для ветеранів і у такий спосіб залучати їх до розвитку тих громад, де вони проживають. Власне, це і є моя місія – адвокатувати інтереси ветеранської спільноти перед органами місцевої влади і спонукати їх до запровадження сучасних і дієвих інструментів реінтеграції ветеранів у цивільне життя, – зауважила Ірина Лоюк.
До речі, про процес реінтеграції ветеранів Житомирщини ви можете почитати у нашому звіті за посиланням http://www.pm.in.ua/…/Pytannya-reintegratsii-veteraniv-v…
Проєкт «Адвокація медико-соціальної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів у Дніпропетровській та Житомирській областях» реалізується ГО «Простір можливостей» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.