Були такі дні, коли в наш штаб зверталися по 250 людей за день

Були такі дні, коли в наш штаб зверталися по 250 людей за день

Це ті, хто вимушено виїхав з «гарячих» точок, каже Ольга Яковлєва керівник волонтерського штабу – директорка КЗ “Ветеранський простір” РОР

Після широкомасштабного вторгнення росіян 24 лютого 2022 року колектив ветеранського простору разом з колективом місцевого драматичного театру розгорнули гуманітарний штаб у Рівному.

Хороший приклад, коли комунальні заклади об’єдналися і стали на «рейки» війни. Будівля театру перетворилася на штаб, де розклали тонни гуманітарної допомоги: медицина, харчі, одяг, військові спорядження.

Категорія внутрішньо-переміщених осіб та військові – це ті, хто опинилися у полі зору волонтерів. З військовими було простіше, адже налагодивши комунікацію з частинами, отримували від них запити, які, за можливості задовольняли.

Згодом відпрацювали і роботу з цивільними. Через систему заявок, яка потім лягла у базу, було розуміння – хто і чого конкретно потребує. Всього в області сьогодні більше 55 тисяч внутрішньо-переміщених осіб.

За час роботи штабу здійснили більше 8200 видач гуманітарної допомоги (станом на травень). Це лікарські засоби, вироби медичного призначення, термоковдри, індивідуальні військові аптечки, джгути, продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієни, ковдри, постіль, матраци, подушки тощо.

Враховуючи, що ветеранський простір активно співпрацював до 24 лютого з територіальними громадами, тож і з ними був налагоджений зв’язок. Розуміючи приблизну ситуацію в регіоні, на відповідні запити з тергромад видавали необхідне.

Не залишили поза увагою і регіони, де тривали бойові дії. 195 вантажів направили до Києва, Одеси, Ізюма, Миколаєва, Борисполя, Запоріжжя, Сєвєродонецька, Слов’янська, Лисичанська, Чернігова, Броварів, Харкова, Ірпеня, Обухова, Гостомеля, Бучі, Фастова, Житомирської області, Борової.

Є хороший приклад співпраці з колегами зі Львова. На запит рівнян колеги з Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб» передали потрібну медицину для переміщених з місць бойових дій спеціальних медичних закладів. Це якраз приклад налагоджених стійких зв’язків та співпраці до «великої» війни.

Основна порада від Ольги Яковлєвої – це «хороший звіт за минуле – старт на майбутнє». Це формує прозорість роботи штабу, а відповідно і довіру. Що в гумаінтарній сфері украй важливо.

Команда #простір_можливостей у співпраці з Коаліцією ветеранських просторів провадить обмін досвідом за підтримки Isar Ednannia.

Підпишись на сторінку у Facebook