Зустрілися з головою Донецької ОДА – керівником обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Кириленком. Нас, як громадськість, цікавило – наскільки місцева влада підтримує діяльність ветеранських просторів, які діють в регіоні, та як комунікує з місцевими ветеранами. Чи вибудувана співпраця з місцевими осередками як ветеранів, так і внутрішньо переміщених осіб.
До речі, в області більше 16 000 ветеранів та більше 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Донеччина – унікальний регіон, адже знаходиться на лінії фронту. Саме тут важливо на належному рівні підтримувати тих, хто постраждав внаслідок війни.
Однією із нагальних проблем, яку називають у ВЦА, це забезпечення житлом. Причому обох категорій. Утім, можна говорити, що це проблема загальнонаціонального масштабу і вона потребує рішень на найвищому державному рівні. Також хотіли б відзначити, що ветеранські простори, які вже діють в регіоні, і які є в планах, на нашу думку, можуть бути дієвими та ефективними механізмами реінтеграції ветеранів та переселенців.
Важлива і цікава ініціатива, про яку розповів Павло Кириленко, створення музею російсько-української війни. Його планують облаштувати на території між Краматорськом та Слов’янськом, на місці 5 блокпосту. Через який в 2014 році в Краматорськ намагалися прорватися бойовики. Над створення експозиції працюють музейники зі всієї Донецької області. Зараз вони займаються розробкою концепції. За приклад беруть музей АТО у Дніпрі. Хороша і важлива ініціатива в рамках патріотичного виховання та збереження національної пам’яті.
Домовилися з головою про створення в подальшому спільної програми з підтримки ветеранської спільноти.
Проект реалізується у партнерстві з Міжнародний фонд “Відродження”, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством у справах ветеранів України