Їхні автомобілі тільки по Київщині проїхали 16 000 км. І вони перші, кого запросили в один з підрозділів ТРО зробити медичний аудит. Це дуже маленька крапля у тому великому волонтерському морі, яке розбурхав київський ЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС Євгенія Сокіл
З 24 лютого вони відсунули в сторону усі свої проекти, які були націлені на реабілітацію ветеранів і змінили напрям діяльності.
«Двинуті самарітяни» – так назвали себе публічно і поїхали допомагати незахищеним верствам населення, лікарням та ЗСУ.
Десятки комплектів бронежилетів та касок, тепловізори, рації – засобів зв’язку на більше, ніж півмільйона грн. Все це добро розвозили на запити військових підрозділів, які обороняли столицю. Звісно, не обійшли увагою і тих, хто на передових позиціях нині.
Сонячні батареї, квадрокоптери та тепловізори мають забезпечити деякі підрозділи.
Оленка Джекічановна запровадила курси з тактичної медицини, на яких навчили біля 1500 людей. Передали такмеду на 150000 євро.
Один із новаторських проектів серед ветеранських просторів – проект «Далекі села» – допомога деокупованим територіям.
20 тон медичної допомоги, 6 тон води, 30 тон різних продуктів, 8 тон засобів гігієни.
Олена, одна з ініціаторок і натхненниць цього проекту стверджує, що допомагають великі підприємства та бізнес, з якими вдалося налагодити стійку комунікацію. Наприклад, ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна передали ними 150 подушок та постільну білизну для погорільців у село Мощун.
З лютого ЯРМІЗ перетворився ще й на Медіа Хаб для українських та іноземних журналістів. В Центрі був організований простір, де можна поспілкуватись з колегами, зарядити пристрої, вийти в ефір, організувати зустріч та взяти інтерв’ю і записати одну з тисяч історій про війну росії проти України та українців.
Нині у ЯРМІЗ, окрім волонтерської допомоги, планують забезпечити два автомобіля Гуманітарного проєкту Збройних Сил України “ЕВАКУАЦІЯ 200” необхідним холодильним обладнанням. Ці два автомобілі стануть в стрій Збройних Сил України та будуть виконувати надважливу задачу повернення наших полеглих Захисників додому в місця поховання.
Марина Сириця, психолог Центру та психологи партнерів весь час підтримували родини наших захисників та самих воїнів.
З червня розпочинають втілення проекту «Право бути щасливими», за підтримки Представництва ЄС в Україні та Міжнародний фонд “Відродження”. Проект передбачає підготовку фахівців-волонтерів м.Києва та області до роботи з дітьми та дорослими, що постраждали внаслідок війни.
Олена Плетка, психолог проекту каже: «Ми маємо бути здоровими, щоб вистачило сил на великі справи».
Команда #простір_можливостей у співпраці з Коаліцією ветеранських просторів провадить обмін досвідом за підтримки Isar Ednannia