Ірина Лоюк: питання підтримки державою тих, хто постраждав внаслідок війни на Сході ще й досі актуальне

Ірина Лоюк: питання підтримки державою тих, хто постраждав внаслідок війни на Сході ще й досі актуальне

Команду #простір_можливостей турбує усе, що пов’язане з війною на Сході України. Але, в першу чергу, люди, які постраждали внаслідок бойових дій. Особливо, така вразлива категорія як діти.

Irina Louk голова нашої організації ще у 2019-му проводила дослідження «Діти, яких торкнувся збройний конфлікт в Україні». Дослідження реалізовувалося у рамках проєкту «Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту», що реалізувався Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Днями саме про результати цього дослідження говорили у проєкті «Стерео» на радіо «Промінь» (http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html…http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html…)

33 000 дітей, які у різний спосіб, постраждали від війни. Ця інформація станом на 2019 рік, коли й проводилася дослідницька робота. Відсутність статусу «дітей, які постраждали від війни» – це проблема, яка має декілька чинників. На рівні закону статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів існує, однак він не підкріплений пільгами, заходами відновлення, допомогою.

Потрібна державна політика і стратегія, як бути з такими дітьми , як визначати їхні потреби і як для кожної категорії таких дітей шукати шляхи вирішення їхніх проблем, повязаних з конфліктом і травмами, які вони отримали. Це все має бути збалансованим і виведено на рівень державної політики, щоб і на рівні місцевої влади чиновники знали – як їм діяти і я в якому напрямку рухатися, – зазначила Ірина у радіокоментарі.

До слова, війна – незавершена, частина територій все ще окупована, тому питання підтримки і законодавчого врегулювання захисту і підтримки населення, яке постраждало від війни ще й досі актуальне. І мова йде не тільки про дітей, а й про учасників бойових дій і про внутрішньо переміщених осіб. Власне, в цьому напрямку і рухаємося, адже маємо потужну команду і великі плани.

Share this:

Підпишись на сторінку у Facebook