Ірина Лоюк: закон про статус ветеранів – застарілий і потребує змін

Ірина Лоюк: закон про статус ветеранів – застарілий і потребує змін

Закон про статус ветеранів, яким визначені заходи соціального захисту за попередні 8 років показав свою недосконалість. Система застаріла і не відповідає потребам ветеранів і ветеранок. Від моменту широкомасштабного вторгнення, радикальних змін не відбулося. Окрім того, що було введено до Закону осіб з числа тероборони, визначили додатковою ознакою – протистояння агресії росії та ввели новий статус «члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України». Це основні зміни. Глобально систему не міняли, – підреслила Irina Louk керівниця #простір_можливостей під час онлайн зустрічі із представниками громад, яку організували UNDP Ukraine / ПРООН в Україні.

На жаль, в повністю зміненому контексті країни, при колосальному збільшенні кількості ветеранів і людей, які постраждали внаслідок війни, якісних змін не відбувається. І громади, які перші зустрінуть і будуть працювати , зокрема з ветеранами і ветеранками, мають закривати ці питання. Громади мають готуватися до цього вже зараз.

В першу чергу – питання медичної допомоги і впровадження реабілітації згідно нового Закону від 2020 року, а також- психологічна підтримка. Для надання адекватної і своєчасної психологічної допомоги необхідне навчання людей “допомогаючих” професій.

Далі – комплексний підхід до реінтеграції: запуск роботи кейс менеджерів, які стануть «точками входу» для учасників бойових дій, підтримка роботи ветеранських просторів, створення умов для навчання, роботи, створення бізнесу, залучення ветеранів до життя громади.

І це далеко не весь перелік необхідного, але починати вже є з чого. І це завдання “на вчора”.

Підпишись на сторінку у Facebook