На Дніпропетровщині добре працює «трикутник”: влада – ветерани – волонтери. І це перемога, вважає Іван Начовний ветеран, заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Про досвід Дніпропетровщини говорили сьогодні під час «круглого столу», який організувала команда #простір_можливостей. Саме в єдності трьох цільових груп ветеран-чиновник вбачає успіх як запроваджених проектів на рівні області, так і роботи з ветеранами.
З 2015 року, коли з фронту почали повертатися мобілізовані, обласна влада задалася питанням – що робити? Шукати відповідей запросили ветеранів і волонтерів. Власне, з того часу і почалася синергія.
На базі Дніпропетровська обласна державна адміністрація був створений перший Центр надання допомоги учасникам АТО. Його завданням було, в першу чергу, закрити соціальні проблеми тих, хто повертався з війни. На базі центру вдалося об’єднати різні ветеранські групи. Мотивували створювати в кожному районі ветеранську спілку з головою, а потім об’єднали спілки в обласну ветеранську асоціацію.
На сьогодні асоціація налічує 13 дієвих організацій і працює вона 6 років. Згодом Центр став Управлінням при ОДА.
Тоді нам вдалося створити потужний кістяк з ветеранів та волонтерів, які працюють донині уже в якості працівників Управління. Нас дуже часто питають: чому вдалося у Дніпрі, а не вдалося в інших регіонах? Ми відповідаємо, що у нас запрацював трикутник: влада, ветеран, волонтер. Більшість проектів, які працюють в області – це проекти ОДА. Перший Музей АТО Дніпро/ Первый Музей АТО Днепр/ Ukraine’s first ATO Museum, реабілітаційні центри у місті, перепідготовка ветеранів (особливо набуття ними нових сучасних і затребуваних спеціальностей), перший фестиваль фронтової музики «Пісні, народжені в АТО», десятки патріотично-виховних проектів «Заради них…», фотовиставки та документальні фільми. Окрім цього, наші громадські організації, які об’єднані в Асоціацію, набули стійких спроможностей і використовують можливості грантування та підготовки і подання різних проектів. Написати, підготувати, реалізувати і прозвітувати – це великий шмат роботи, і на жаль, не кожна ГО іі використовує, – підкреслив Іван Начовний.
Досвід Дніпропетровськиї ветеранів є унікальнимй і цінним. Демонструє, що за тотальної підтримки влади на рівні області можливо досягнути певних результатів. Утім, важливим залишається і питання активності самого громадського сектору. Коли «трикутник: ветеран-влада-волонтер» працює, то і результат відповідний.
Власне, сьогодні переймали досвід та обмінювалися такими думками щодо ветеранських справ. Участь у заході взяли учасники програми «Потенціал ветерана у громади», який команда #простір_можливостей реалізує за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”