Івано-Франківськ. “Бандерівський схрон”, де лікують душі

Івано-Франківськ. “Бандерівський схрон”, де лікують душі

Центр для учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський Схрон”. Його заснували у 2016-му році. Упродовж двох років проводили відпочинкові заїзди для ветеранів, однак з 2017 року почали працювати як «Будинок ветерана». Коли у кризових ситуаціях учасники бойових дій можуть тимчасово проживати у колі побратимів.

У Центрі працюють за прицнипом «рівний-рівному», адже його створили і працюють там ветерани. Вони стверджують, що потреба у “перезавантаженні” виникає одразу після повернення із зони бойових дій, іноді — через роки, іноді — регулярно. «Бандерівський схрон» виконує роль транзитного середовища між фронтом, іноді – медичним закладом і цивільним суспільством.

У Схроні панує жорсткий “сухий закон”. Натомість, організоване дозвілля та консультації психологів сприяють психологічному відновленню. Також ветеранів залучають до робіт по утриманню та розбудові Центру, результативної діяльності, творчості та праці. Отримані навички допоможуть стати більш конкурентними на ринку праці.

У Центрі працює столярна майстерня, завданням якої є соціально-психологічна адаптація ветеранів через трудо та арт терапію, а набуті ветеранами знання та вміння можуть стати основою нової професії. Колектив Центру працює на волонтерських засадах, а сам Будинок ветерана утримується майже виключно за рахунок допомоги доброчинців та на кошти, які приносить соціальний бізнес, започаткований Центром – Кава зі Схрону та Іграшки зі Схрону.

Перебування у Центрі безкоштовне, але є певні правила, яких потрібно обов’язково дотримуватися: участь в групових та індивідуальних консультаціях психолога, посильна трудотерапія (роботи по підтриманню порядку та чистоти у Будинку ветерана, заготівля дров для опалення Будинку, різноманітна робота в столярній майстерні, іноді – городні, ремонтні чи будівельні роботи).

Для того, щоб потрапити до Бандерівського Схрону, ветеран повинен мати підтвердження участі у бойових діях (посвідчення або інше), поспілкуватись телефоном з керівником Центрубути та готовим дотримуватись правил перебування у Будинку ветерана.

Центр працює у селі Клубівці, Івано-Франківської області

Контактний телефон: 067 946 7374

Сторінка у ФБ: https://www.facebook.com/BanderivskyShron/?ref=page_internal

Сайт: http://shron.org.ua/

Підпишись на сторінку у Facebook