Коаліція ветеранських просторів: вимога сьогодення

Коаліція ветеранських просторів: вимога сьогодення

Рішення про об’єднання ветеранських просторів у коаліцію було прийняте внаслідок тісної співпраці команди «Простору можливостей» в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та ветеранськими просторами, яких в Україні більше 20 (про них можете почитати тут http://www.pm.in.ua/wp-content/uploads/2021/05/prostir_A4_www.pdf)

До коаліції долучилися 18 ветеранських організацій з різних куточків України. Вже підписана коаліційна угода, яка передбачає морально-етичні зобов’язання в рамках партнерства і не призводить до фінансових наслідків або юридичних зобов’язань. 

До сфери співпраці належить: 

Впровадження кращих практик 

Стандартизація послуг 

Розвиток громад через вплив ветеранських прострів 

Моніторинг та аналіз дотримання прав ветеранів 

Консультування та узгодженість впровадження ветеранських політик 

Проведення спільних заходів

Спільна реалізація всеукраїнських проектів

Адвокація розвитку ветеранських просторів перед органами державної влади та органами місцевого самоврядування 

Принципи, які сповідуватимуть в рамках роботи коаліції: прозорість, партнерство, рівність, доповнюваність, добровільність, орієнтованість на спільний результат. 

Які очікування від учасників? 

Оксана Коляда «Простір можливостей»

«Діалог між державою і владою завжди складний і ми маємо сподівання, що коаліція ветеранських процесів стане потужним рушієм в цьому процесі». 

Ольга Гальченко МФ «Відродження»

«Я вбачаю у ветеранських просторах потужний інструмент налагодження розумного діалогу між державою і ветеранською спільнотою.  Діалогу на рівних, який би давав результат. І місія нашого фонду якраз у тому, щоб слугувати містком між спільнотою і державою». 

Ірина Лоюк «Простір можливостей»

«Наша задача – це підтримка ветеранів не тільки у великих обласних центрах, а й працювати з тими, хто живе в маленьких містах чи селищах. Ми готові приймати їх в коаліцію і підтримувати». 

Ксенія Возніцина військовий шпиталь «Лісова поляна»

«Враховучюи, що психологічна соціальна допомога в Україні є найбільш нереалізованим моментом в Україні, у розвитку і роботі ветеранських просторів я хотіла би бачити ще й майданчик надання професійної психологічної допомоги, адже виявлення випадків на місці – це вирішення проблеми із самого початку. Профілактика не дає можливості призведення до більш тяжких наслідків проблеми. І друге, що б мені хотілося побажати – це відкриття прострів не тільки в обоасних центрах, а й у маленьких містах».

Євгенія Губська  керівник Центру реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС “Ярміз” (м. Київ)

«Кожен із наших просторів надає унікальні послуги, але об’єднавшись, ми посилимо один одного і наші спроможності. Я очікую обміну досвідом, адже кожна наша зустріч має результат.  Ми спільно навчаємось. І мені б хотілося аби ми спільно адвокатували важливі процеси. До прикладу, сімейне підприємництво не визначене законодавством, тому є великий шмат роботи і в цьому напрямку».  

Ольга Яковлєва Директорка комунального закладу “Ветеранський простір” Рівненської обласної ради

«Ми рухаємося у правильному напрямку. Коаліція дає можливості до розвитку. Коли ми говоримо про ветеранів, то це і родини загиблих, і давайте не забувати, що вони так само потребують окремої допомоги. І коаліція дасть можливість передавати кращі пракики з одного регіону в інший, виносити на законодавчий рівень». 

Олександр Мордванюк Директор Комунальної установи “Центр учасників бойових дій” Сумської міської ради

«На даний час нас цікавить питання зміни формату роботи в контексті соціальних установ. Ми так працюємо і наші соціальні працівники працюють з ветеранами. Тому, це питання для нас болюче, зокрема і в ставленні держави до цієї категорії працівників. В цілому, є великі сподівання на успішність роботи коаліції».   

Віктор Мойсєєв Директор Миколаївського міського центру підтримки ВПО та ветеранів АТО-ООС 

«Ми давно знайомі і точково вже працюємо. Але маю сподівання на коаліцію. Чому? Адже простори створюються, але відсутня законодавча база роботи просторів. Я б хотів аби коаліція зрушила цей процес».

Марія Петришин керівник першого жіночого ветеранського простору Рехаб (Львів)

«Це чудовий майданчик для спілкування на тих прицнипах, які ми сповідуємо. Наша орагнізація стартувала з тим, що ми підтримували ветеранок з усієї України. Але ан сьогодні не вистачає фахової психолоігчної підтримки. І аби змінити цю ситуацію, потірбно гуртуватися, обмінюватися досвідом». 

Олександр Голопотелюк керівник Ветеранс Хаб (Одеса)

«Наші очуквання – це модливість підвищити якість роботи просторів. І дуже хотілося б, щоб коаліція зростала і якісно, і кількісно». 

Роман Балабойко Заступник керівника Організації “Союз ветеранів АТО Донбасу” із зовнішніх зв’язків

«Ми маємо величезну надію, що будуть результати роботи. Можемо поділитися досвідом роботи з ветеранами на Донеччині. У нас багато цікавих програм і ми готові ділитися ними». 

Андрій Посікіра керівник Центру допомоги ветеранам АТО «Фенікс» (Львів) 

«Ми очікуємо більшого інформування про роботу просторів. Охопити ширшу аудиторію».

Олег Височанський керівник «Будинку воїна» (Львів)

«Влучне зауваження – це ідеологічна складова роботи, це національно-патріотичне виховання молоді. Ми маємо думати про майбутнє. І про те, хто буде завтра міняти ветеранів? Хто завтра стане на захист нашої держави? Про це треба думати вже сьогодні. Ми вже почали проект про відкриття філій «Будинку воїна» на Львівщині, де власне і проводитиметься робота з молоддю. Ми готові ділитися цим досвідом з іншими і множити цей досвід на інші регіони». 

Повна версія трансляції брифінгу за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/3349088-koalicia-veteranskih-prostoriv-vimoga-sucasnosti.html

Якщо у Вас є бажання долучитися до коаліції – пишіть нам в особисті повідомлення.

Підпишись на сторінку у Facebook