Коаліції ветеранських просторів 1 рік. Рік непростий.

Коаліції ветеранських просторів 1 рік. Рік непростий.

Майже одночасно з початком роботи цього історичного об’єднання, яке публічно оголосило про початок роботи 17 листопада і до нього увійшло більше 20 ветеранських організацій увірвалася війна, як і в життя всієї України.

Більшість людей з просторів пішла на фронт. Залишилася войовнича меншість, яка не здала позицій, а навпаки почала реагувати на нові виклики, які постали перед державою і працювати ще з більшою силою.

У просторах запустилися гуманітарні штаби, які допомагали фронту, переселенцям, місцевим жителям. Словом, усім, хто її потребував.

Запрацювали «гарячі лінії», куди надходили сотні дзвінків щоденно.

Просторяни розвозили гуманітарну допомогу, підтримували тих, хто залишився без домівок, тримали (і тримають) величезний волонтерський фронт допомоги військовим.

Згодом повернулися до статутної діяльності: юридичні, психологічні, інформаційні консультації. Робота з родинами безвісти зниклих. Відновилися фізичні реабілітації. Повернулися до арттерапії. Включилися міжнародні організації, які пропонували свою підтримку у вигляді проектів, які пов’язані з підтримкою спроможностей громадського сектору.

Простори увійшли у свою колію і почали робити те, що робили і до 24 лютого 2022 року – підтримувати ветеранів, їхні родини. Зважте, що кількість цих людей зросла в тисячі разів. І це ще не кінець.

Деякі наші простори і досі працюють під вибухи і ракети, але це не спиняє їх у бажанні робити цей світ кращим.

В кінці листопада Коаліція ветеранських просторів отримала відзнаку «Об’єднання року», такий собі «Оскар» у громадському секторі. Тоді ми говорили, що це аванс. Але як вияивлося – не аванс, бо саме ветеранські простори та громадські організації, які працюють з ветеранською спільнотою виявилися стійкими до будь яких катаклізмів.

До «Великої війни» готувалися заздалегідь. Бо саме на базі просторів, почасти, проводилися вишколи, курси такмеду і підготовки до цієї війни. Бо ветеранські простори – це, в першу чергу, про майбутнє, до якого готувалися в теперішньому.

І перед нами стоїть потужний виклик, який буде після перемоги. Тому готуємось. Не падаємо духом.

Аби підкріпити все вище написане незабаром оприлюднимо звіт роботи і наш стратегічний план.

А поки що йдіть на сторінки усіх просторів, які в коаліції, підпишіться на них і підтримайте Будинок воїнаПерший жіночий ветеранський простір «Рехаб»Veterans HUB ODESAВетеранський простірГромадська спілка “Дім Ветерана”Львівський центр надання послуг учасникам бойових дійДім Ветерана ТернопільКЗ «Будинок Ветеранів» РМРКЗ “Ветеранський простір” РОРЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООСЗахист – об’єднання волонтерівЦентр ветеранів АТО та їх сімей “Поруч”Центр допомоги ветеранам АТО «Фенікс»Центр Допомоги Ветеранам Війни 4.5.0Спортзал Хмільник / Спортивно-оздоровчий реабілітаційний центрЦентр учасників бойових дій Будинок ветеранів ім. Є. Подолянчука, Миколаївський міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО, ветеранський простір «Бережа»

Підпишись на сторінку у Facebook