Луганщина: допомогти “Дієвій громаді”

Луганщина: допомогти “Дієвій громаді”

Сьогодні мали зустріч з головою Луганської ОДА – керівником об’єднаної військово-цивільної адміністрації Сергієм Гайдаєм.

Традиційно цікавилися питанням підтримки ветеранських громад на місцевому рівні. Зокрема, проговорили з паном Сергієм роботу громадської організації «Дієва громада» в Старобільську. Проблема заключалася у відсутності нормального приміщення для роботи вказаного осередку. «Дієву громаду» створювали люди, які виїхали з тимчасово окупованих територій Луганщини. Їхня роль і місце в регіоні важливі, адже це фактичний аналог фізичного «простору», де можлива якісна реінтеграція тих, хто постраждав внаслідок війни. Причому на рівні Луганщини ми побачили ефективний діалог між ветеранами та переселенцями.

«Дієва громада» має хороший досвід співпраці і підтримки різними міжнародними донорськими організаціями. Проблема заключалася виключно в наданні приміщення. Сергій Гайдай пообіцяв вирішити це питання найближчим часом. Адже новий офіс для «Дієвої громади» вже на стадії ремонту.

Також предметом розмови було вирішення питання щодо військового кладовища у Старобільську, де ховають загиблих військовослужбовців, а також тих захисників, імена яких не встановлені. У ЦВА знають про проблему. І запевнили, що скоро її вирішать.

Отримали запит на навчання щодо пошуку та супроводження грантових проектів як від держави, так і міжнародних организацій. Відзначимо, що ця проблема приитаманна багатьом «молодим» громадським оранізаціям. Тому #простір_можливостей, як партнер, спробує відшукати можливості для свторення навчальної програми в частині пошуку, написання, супроводження та звітності таких проектів. Утім, комплексно та системно це не вирішить проблему.

Наша стартегічна задача – стати «містком» між владою та ветеранським активом в регіонах, допомогти налагодити їм діалог. Далі – «підштовхнути” ветеранів на регіональних рівнях стати лобістами у відстоюванні інтересів тих, хто постраждав внаслідок війни, зокрема, під час формування місцевих бюджетів.

Наш проект реалізується у партнерстві з Міжнародний фонд “Відродження”, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством у справах ветеранів України

Підпишись на сторінку у Facebook