Львів: два простори, ефективні місцеві програми і фінансування

Львів: два простори, ефективні місцеві програми і фінансування

#Львів зустрів нас, скажімо так, фундаментально. Наша команда знала, що там працює два потужних ветеранських простори і наша задача – ознайомитися з їхньою роботою.

Першим був Будинок Воїна. Він фінансується з бюджету обласної ради. Це велике і просторе приміщення. Має залу для проведення заходів, дитячу кімнату, невеликий музей (на момент наших відвідин – це експозиція, присвячена обороні Донецького аеропорту). Також на базі Будинку воїна працює Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб».

В Будинку Воїна надають психологічну підтримку. До речі, тут же є ліфт для ветеранів з обмеженими можливостями. За головного в Будинку – кіборг, ветеран – десантник Олег Височанський.

На базі Будинку воїна ми зустрілися з представником Мінвету Володимиром Шамраєм, а також представником обласної ради Миколою Іщуком, який відповідає за соціальний захист ветеранів. Зустрічі з представниками місцевої влади для нас важливі. Без їхньої підтримки розвиток ветеранського руху буде ускладнений.

Тож, з основного, про що говорили:

навчання команди проектній роботі, роботі з місцевими та державним бюджетом

з відносно нового запиту – впровадження в кожній ОТГ посади соціального працівника, який буде працювати суто з ветеранами

і вже традиційно пообіцяли розробити наше бачення програми підтримки ветеранів та розвитку їхнього потенціалу і подати цей проект обласній раді.

Наступним в нашому відрядженні був Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій. Якраз це те місце, де реально надають послуги ветеранам. І їхній спектр широкий: юридичні, соціальні, психологічні , тренінги та навчання. Також вони мають свою захищену базу даних. Такий собі електронний реєстр.

Працює центр з 2016 року, а фінаснується відповідними програмами з бюджету міської ради. Якщо говорити про ветеранські програми, які закладені в місцевий бюджет, то на рік це 120 мільйонів гривень. До переліку того, на що втитрачаються ці кошти входять грошова виплата в розмірі 100 тисяч, грошова підтримка родин загиблих, програма, яка забезпечує дороговартісне лікування, включаючи лікування онкозахворювань. І варто відзначити, що ці програми працюють.

Всього в області близько 25 тисяч ветеранів. На Львівщині розташовані потужні військові частини та один з провідних військових вишів. Концентрація військово-ветеранської спільноти надто висока, саме тому підтримка з боку влади обох категорій – не просто потрібна, а необхідна.

Наш проект реалізується у партнерстві з Міжнародний фонд “Відродження”, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством у справах ветеранів України

Підпишись на сторінку у Facebook