Ми не хотіли втрачати свою статутну діяльність

Ми не хотіли втрачати свою статутну діяльність

Ми зрозуміли, що волонтерство, це ключове, але при цьому не хотіли втрачати основну статутну діяльність, яка була у нашому просторі, каже Марія Довжик з Територія Можливостей Вінниця. 

Їхня історія дуже схожа з іншими ветеранськими просторами, які працюють в Україні. Здавалося б, почалася війна і всі стали на «рейки» війни. Але вінничани все ж таки вирішили зберегти основні напрямки роботи і поєднати їх з волонтерством. 

Наш фізичний реабілітолог надавав послуги учасникам бойових дій, які отримали інвалідність внаслідок війни. І ті програми реабілітації, які були, дуже не хотіли припиняти, адже це здоров’я людей. Тому півтора місяці він працював з ними на дому. А вже потім повернулися у приміщення простору. У такий спосіб ми не втратили зв’язок з тими, кого підтримуємо. Це з одного боку, але активне волонтерство і допомога військовим підрозділам, які розгорнулися на території міста, дали змогу розширити коло наших друзів в нинішній час. 

З 24 лютого у просторі залишилося три людини, бо інша частина команди пішла воювати. І вони не розгубилися. Навпаки, почали активне волонтерство. Сам простір перетворився на волонтерський центр, куди люди зносили усе необхідне. Звідти гуманітарку команда вже розвозила по місцях дислокації військових підрозділів. Паралельно збиралися кошти на закупівлю військового спорядження та техніки. Тепловізори, квадрокоптери і навіть 10 автомобілів. Все це вдалося придбати і воно вже працює на фронті. 

Також команда простору допомагали з гуманітарною допомогою родинам учасників бойових дій. Поки мама або тато на війні, вони допомагають і підтримують ці родини. В тому числі і психологічно. 

Власне, від потреби (і нашої також) ми вирішили запровадити індивідуальні консультації з психологічної підтримки тих, хто чекає рідних з війни. Ми побачили, що в кожної з нас хтось на фронті. Тому вирішили орагнізувати індивідуальні конслуьтації психологів. Найближчим часом це переросте в окремий проект, адже ми мусимо нашу громаду тримати в балансі. Тим, хто чекає потрібно  берегти свій емоційний стан. Не вигоріти. 

Ще один важливий напрямок – це навчання цивільного населення з основ поводження у надзвичайних ситуаціях, зокрема і у наданні першої домедичної допомоги. Такі тренінги користуються шаленим попитом. Від 24 лютого їх пройшло більше 100 вінничан. І запит все ще є. 

Паралельно центр надає правові консультації. З місцевими медіа підтримують інформаційно тих людей та місцеві організації, які з перших днів широкомасштабного вторгнення включилися у допомогу. Це бізнесмени, активісти, комунальні та навчальні заклади тощо. Проект має назву «Люди перемоги»

Команда #простір_можливостей у співпраці з Коаліцією ветеранських просторів провадить обмін досвідом за підтримки Ісар Єднання.  

Підпишись на сторінку у Facebook