Організувати медичну евакуацію – це те, що ми могли зробити у перші дні “великої” війни

Організувати медичну евакуацію – це те, що ми могли зробити у перші дні “великої” війни

Ми розуміли, що наші воїни повинні бути не тільки захищеними, а й здоровими. Каже керівниця КЗ «Будинок Ветеранів» РМРВікторія Шинкаренко

З 24 лютого наш будинок ветеранів не зачинявся ні на годину. Від самого початку ми вирішили, що будемо допомагати тільки військовим. Як зі спорядженням, так і з медициною.

Більшість колективу пішла в ЗСУ, залишалася меншість. Але не менш войовнича.

Медична евакуація цивільних і військових – це саме той напрямок, де були певні проблеми в регіоні. Реанімобілів не вистачало. Медичного персоналу теж. До того ж, це доволі небезпечний напрям роботи.

Вікторія з командою вивчили ситуацію на інших напрямках, де тривали бойові дії, і зрозуміли, що подекуди це відбувається хаотично. Тому вирішили у себе в місті цей процес систематизувати. Завдяки благодійникам з усього світу, вдалося придбати 5 реанімобілів. Паралельно знайшли приміщення для стабілізаційних пунктів, які оснастили усім необхідним. Медики, які працюють у групах швидкого реагування, роблять це на волонтерських засадах. Вони включені у добровільне формування територіальних громад. І цей досвід є унікальним для України.

Наші бригади вивозили з Київщини поранених військових та цивільних. І цей напрям роботи важливий для обох категорій. Також ми займаємося евакуацією тіл загиблих. Для цього придбали 2 рефрежиратора. Щодня до нас звертаються рідні як загиблих, так і тих, хто зник безвісти.

Ще один важливий напрямок – це забезпечення медичних закладів, в тому числі і військових, необхідними медикаментами. Відповідні гуманітарні вантажі прибувають у простір, де цілодобово чергують групи фармацевтів. Вони сортують медикаменти. А вже потім вантажівки їдуть по Україні і на фронт, у першу чергу.

Паралельно команда простору проводить широку інформаційну кампанію світом. Виставки та публічні заходи присвячені подіям в Україні. Це дає змогу як збирати кошти на медицину та військове спорядження військовим, так й інформувати світ.

До прикладу, завдяки такій роботі в Англії, їм вдалося придбати там два реанімобілі. Тільки в Польщі провели 6 подібних виставок, які відвідало вище керівництво держави. Потужний ярмарок відбувся в іспанській Албуфейрі. На кінець місяця планується в Мадриді.

Світлини Бучі та інших зруйнованих міст не залишаються поза увагою містян. Рух фотографій по світу – це важлива просвітницька робота, де голос України звучить і у великих містах, і маленьких. У цій роботі задіяно приблизно 30 діаспор з усього світу.

А налагодити таку комунікацію вдалося завдяки арттерапії, яку у просторі проводили декілька років поспіль. А потім картини, намальовані ветеранами, продавали на числених аукціонах за кордоном. Так і утвердилися хороші і дружні стосунки з українцями, які проживають по всьому світу.

Вікторія каже, що головне в нинішніх реаліях – не розпорошуватися на все. Обрати один напрямок і бути там ефективним. Бо коли все і в кучу, то в результаті – нічого.

Команда #простір_можливостей у співпраці з Коаліцією ветеранських просторів провадить обмін досвідом за підтримки Isar Ednannia.

Підпишись на сторінку у Facebook