Підтримка ветеранів на рівні міста. Житомирський досвід

Підтримка ветеранів на рівні міста. Житомирський досвід

Житомир – місто, де місцева влада однією з перших усвідомила, наскільки необхідна та важлива робота з ветеранами та підтримка їх та їхніх родин.

Саме Житомир став першим містом в якому з’явився ветеранський простір “Дім ветерана”, робота якого спрямована на допомогу учасникам бойових дій в адаптації та поверненні до мирного життя.

Нині в місті мешкає понад три з половиною тисячі ветеранів. Для них працює комплексна програма соціального захисту, розрахована до 2025. Вона включає і адресні матеріальні виплати учасникам бойових дій та родинам загиблих Героїв і низка пільг, зокрема на оплату комунальних послуг.

Також з міського бюджету сплачуються послуги санаторно-курортного лікування та відшкодування витрат за лікування та медичну реабілітацію учасників АТО/ООС та членів родин загиблих.

Крім того, в місті реалізуються проєкти, які спрямовані на розвиток ветеранської спільноти, фінансуються ветеранські громадські організації та об’єднання, які допомагають учасникам бойових дій повернутись до мирного життя, ресоціалізуватись.

Чимало уваги зосереджено на програмах та інструментах, які допомагають ветеранам повернутись до мирного життя, пройшовши професійну перекваліфікацію та відновити професійні навички Учасникам АТО/ООС та їх сім’ям організовано надання близько 31 тис. соціальних послуг, зокрема: послуги соціального супроводу, психологічних та юридичних консультувань, послуги посередництва, послуги інформування, сприяння в оздоровленні, отриманні гуманітарної допомоги, організації культурного дозвілля.

Більше про розробку та впровадження ефективних механізмів та підтримки ветеранів розкаже учасник панельної дискусії Всеукраїнський діалог Ветерани-громада — міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Партнери Діалогу: Міжнародний фонд Відродження, Асоціація підприємців ветеранів АТО (АПВА), Маріупольська міська рада

Підпишись на сторінку у Facebook