Потрібно з повагою ставитися до людини, яка повернулася з війни

Потрібно з повагою ставитися до людини, яка повернулася з війни

Розуміти, що всі розлади можна подолати.

Ніколи не знецінюйте і поважайте вибір тих, хто пішов воювати. За можливості дякуйте їм за це, наголосила Ксенія Возніцина директорка Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України під час дводенного тренінгу для фахівців комунальних соціальних закладів громад.

В цілому, такий формат навчань украй важливий в наш час. Адже суспільство до повернення учасників бойових дій потрібно готувати вже сьогодні.

Крім фахівців, які допомагають ветеранам, це психологи і психотерапевти, потрібно вчити представників допомагаючих професій (соціальні працівники, волонтери, представники ветеранських просторів). Іноді підтримка в кризовій ситуації повинна бути не лише у спеціалізованих закладах, вона має бути втілена біля дому, в доїзді від 30 хв. І це завдання ляже на громади, – наголосила Ксенія Возніцина.

Тренінг проводився за участю представників соціальної та гуманітарної сфер із Рівненщини, Тернопільщини, Волині та Львівщини.

Тетяна Сіренко психолог Центру психічного здоровя «Лісова поляна», одна із тренерок відзначила, що працювати з такою аудиторіє сьогодні важливо, адже у ці сфери приходить все більше нових людей.

Важливо щоб вони були підготовлені до сообливостей роботи з травмою. Підготовлені до того, як реагувати в кризових ситуаціях, як підтримати в ситуації втрати, як зробити кризову інтервенцію (втручання у кризовому стані: підтримати, стабілізувати і виввести з кризового стану). Ці втручання не потребують спеціальної психологічної освіти, але треба вміти їх правильно надавати. Тоді вони приносять користь, – підкреслила Тетяна Сіренко.

Відгуки від учасників

Ольга та Марія з КЗ «Будинок Ветеранів» РМР

Ми отримали багато нових знань. Ці знання обов‘язково будемо впроваджувати у роботі з постраждалими від війни. Дякуємо за отримані нивики, яких ми потребували ще з 24 лютого. Нині це вае структуризувалося і ми обов’язково впровадимо їх у нашому професійному житті.

Наталя Дрогобицька районна військова адміністрація (Львівщина)

Тренінг важливий і корисний для тих, хто працює з учасниками бойових дій, з ветеранами. Я для себе винесла основи того, як можна ефективно з ними працювати і комунікувати.

Дякуємо за гостинність Будинок воїнаПерший жіночий ветеранський простір «Рехаб»

Захід проводиться за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”, який спільно з European Union in Ukraine , у рамках проекту #EU4USociety запровадили проект «Тримаємо стрій».

#ПрямуємоРазом#EU4USociety#MovingForwardTogether

Підпишись на сторінку у Facebook