Програма розвитку для ветеранів. Що пропонуємо?

Програма розвитку для ветеранів. Що пропонуємо?

Одразу два запити на «Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС, родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної сотні на 2021-2023 роки» ми отримали під час наших онлайн зустрічей з представниками ветеранських осередків Сумської та Одеської областей.

Ця програма була розроблена командою #простір_можливостей на запит ветеранів у регіонах. Врахували й уже існуючий успішний досвід. У ній ми зробили ставку, в першу чергу, на підтримку розвитку ветерана, однак не забули про медичну та соціальну підтримку.

Спираючись на нормативно-правові акти, ми пропонуємо:

заснувати в області систему підтримки для ветеранів-підприємців, або тих, хто бажає займатися бізнесом

організувати ветеранські простори з переліком послуг, на які є запит в регіоні

застосовувати фінансово-кредитні механізми для забезпечення житлом

увести в ЦНАП «єдине вікно» для надання послуг безпосередньо ветеранам, членам їхніх родин, родинам полеглих наших героїв

впровадити системи на конкурсній основі фінансування проектів ветеранських організацій, які б підтримували і підсилювали їхні громадські позиції і дозволили б втілювати цікаві і важливі проекти, зокрема, в рамках національно-патріотичного виховання

запровадити мобільні групи, які б могли працювати з ветеранами в сільській місцевості

підтримувати навчання ветеранів

посилити інформаційну складову у формуванні позитивного образу ветерана

Однак, варто нагадати, що без лобізму та відстоювання своїх ветеранських позицій під час формування обласних та місцевих бюджетів, нічого не буде. На жаль, система фінансування саме ветеранських програм, в більшості, залишається за «залишковим принципом». І тут важливо не тільки представити концепцію програми, а ще й правильно адвокатувати.

Наша команда у деяких областях змогла досягти певних порозумінь з головами обласних рад і домовитися щодо впровадження окремих кейсів.

Share this:

Підпишись на сторінку у Facebook