Проєкт новий. Фокус уваги – незмінний

Проєкт новий. Фокус уваги – незмінний

Запускаємо новий проєкт. Утім, фокус нашої роботи залишається сталим – підтримка ветеранів у регіонах.

Наш новий проект передбачає роботу в Житомирській та Дніпропетровській областях, в кожній по 5 громад. Вже свторюються робочі групи з числа ветеранів, волонтерів, з якими ми працюватимемо над налагодженням зв’язків із органами місцевого самоврядування та адвокатуванням питань, пов’язаних із медико-психологічною реабілітацією та соціальною адаптацією ветеранів. Це значить, що через створені робочі групи наша комнада спробує посилити роль ветеранських осередків на місцях у впровадженні більш якісних та дієвих програм, які стосоуються реінтеграції учасників бойових дій в цивільне життя.

Проаналізуємо місцеві бюджети для того, щоб в подальшому допомогти в територіальних громадах знайти найоптимальніші варіанти фінансування програм реінтеграції УБД. А також спробуємо дослідити соціально-демографічний стан у громадах, місцеві політики та нормативно-правові акти.

Наша дослідницька робота триватиме до березня 2021 року і реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови розбудови миру за фінансування ЄС.

У рамках роботи проекту, наша команда вже провела першу зустріч із міським головою Житомира Сергієм Сухомлиним. Презентували йому план дій і домовилися про проведення найближчим часом у Житомирі великої наради, де зустрінемося з представниками ОТГ, ветеранською спільнотою, презентуємо робочу групу Житомирщини.

Також провели зустріч із Бердичівським міським головою Сергієм Орлюком. Налагодили контакти та домовилися про підтримку.

Чому ОТГ, запитаєте ви? У зв’язку із децентралізацією, процес якої триває в Україні, ми розуміємо, що важливо працювати з органами місцевого самоврядування саме в регіонах. По суті, на сьогодні, саме в територіальних громадах найкраще розуміють проблеми ветеранів. І хоча кожна громада по-своєму унікальна, проблеми, зазвичай, у них однакові. Ми переконані, що спільнота ветеранів здатна напряму впливати на органи місцевого самоврядування і допомагати своїм же.

Задача нашої команди – надати дієві інструменти впливу ветеранських осередків на розвиток своїх громад, розповісти про можливості фінансування з бюджетів різних рівнів, допомогти в обміні досвідом та передати регіональну проблематику органам державного рівня.

Учасники бойових дій в мирному житті вже роблять багато важливих та ефективних речей, про які варто розповісти на всю країну, якими варто ділитися з іншими аби примножувати найкращі практики і розвивати Україну.

Підпишись на сторінку у Facebook