Психологічна підтримка: важливо, затребувано, компетентно

Психологічна підтримка: важливо, затребувано, компетентно

Три важливих онлайн вебінари провела Тетяна Сіренко – психологиня, заступниця директора з психологічного напряму Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України з представниками ветеранських просторів та фахівцями, які працюють з людьми, які постраждали внаслідок війни.

Теми, які вивчали:

  • Посткомоційний синдром – наслідки легкої черепно-мозкової травми.
  • Горе. Втрата та почуття провини вцілілого.
  • Як розвивати в собі резильєнтність (здатність бути стійким та відновлюватись конструктивним шляхом в період тяжкого стресу).

Найактивніші слухачі діляться своїми враженнями

Анна Давидова (Миколаївський міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО)

Семінар Тетяни Сіренко був дуже цікавим, інформативним.

Тетяна дуже обізнана, професіонал , викликає велику довіру.

Інформація актуальна , доступно пояснювальна , питання, які задавались – не проходили повз уваги, всі питання від слухачів не залишились без відповіді

Ольга Яковлєва КЗ “Ветеранський простір” РОР

Коли я перший раз в 2017 році побувала на тренінгу Тані Сіренко, я здивувалася тій простоті, з якою вона говорила про важкі важливі речі. Люди, які були зі мною, мали різну освіту, різний життєвий досвід, але всі вони зрозуміли, про що йшла мова і які дії треба робити.

Тренінги, які дає Таня сьогодні, як повітря для тих, хто працює з ветеранами, їх родинами, сім’ями зниклих безвісти, тих, хто в полоні. Буде повітря – будеш дихати, хочеш – поверхнево, хочеш- на повні груди. Послухаєш Таню Сіренко і з’являється нове розуміння того, що здається давно знаєш, а ще з’являється натхнення робити правильні речі на ПЕРЕМОГУ.

Сама ж пані Тетяна зауважує, що сьогодні психологам важливо працювати з різними категоріями фахівців. І це пов’язано з тим, що у суспільстві є великий запит на психологічну підтримку, адже воно доволі травматизоване. А в такому стані люди хочуть бачити компетентного спеціаліста.

  • в першу чергу, отримувати додаткові знання потрібно тим, хто працює з категорією тих, хто на війні, їхніми родинами, адже запит саме на компетентність прямо пов’язаний з довірою
  • важливо працювати і з тими, хто дає підтримку ветеранам і їхнім родинам. Це пов’язано з тим, аби швидко визначити проблему і, за потреби, скерувати далі для надання допомоги
  • безперечно, що сама ситуація, в якій опинилася наша країна, призвела до того, що психологічної підтримки може потребувати будь хто, тому потрібно формувати культуру звернення до психологів.

Вебінари проводилися за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”, який спільно з European Union in Ukraine, у рамках проєкту #EU4USociety, запровадили проект «Тримаймо стрій».

#ПрямуємоРазом#MovingForwardTogether

Підпишись на сторінку у Facebook