Регіональні програми підтримки для ветеранів. Чому це важливо?

Регіональні програми підтримки для ветеранів. Чому це важливо?

Там, де місцева влада відповідальна та сильна, має тісний контакт з цільовою аудиторією, створюються окремі програми підтримки ветеранів. Не на папері, а реальні. Не для галочки, а для реальної реінтеграції.

Декілька місяців тому наша команда долучилася до роботи над Концепцією підтримки Захисників та Захисниць України у партнерстві з представниками Львівської обласної військової адміністрації Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА. Із самого початку був дуже коректний та ефективний підхід у форматі «рівний рівному». Всі розуміли, що потрібно відходити від патерналізму, натомість шукати інструменти реалізації потенціалу ветеранів, надавати можливості.

І ось це сталося. Концепція затверджена.

В області вже діє Комплексна програма, що забезпечує соціальні гарантії та пільги, тож нова Концепція доповнює та пропонує механізм реінтеграції ветеранів та членів їх сімей.

Військові та члени їх сімей отримують новий, здебільшого стресовий досвід. Бути задіяними в реінтеграції, допомогти впоратися з травмами, відновити ресурс, реалізуватися в соціальному, професійному, творчому плані покликана Концепція. А її виконавцями може бути кожен з нас. Звичайно, передусім органи влади, територіальні громади, структурні підрозділи ЛОВА мають показувати приклад та впроваджувати заходи, прописані в проєкті, – зазначив Іван Собко, заступник начальника Львівської ОВА.

Серед основного, що передбачено в Концепції:

  • створення мультидисциплінарних команд на рівні області (району, громади), які максимально ефективно реагують на запити Захисників та Захисниць, членів їх сімей, надають допомогу;
  • впровадження в роботу координатора підтримки – кейс-менеджера;
  • активне залучення сімей до питань відновлення і підтримки Захисників і Захисниць;
  • пріоритезація потреб: відновлення фізичного і ментального здоров’я, далі впроваджуються заходи на підтримку добробуту, створення умов для активного життя, праці, самозабезпечення, економічної активності, а також впроваджуються заходи соціальної допомоги з урахуванням факторів малозабезпеченості;
  • впровадження заходів національно-патріотичного виховання спільно з ветеранською спільнотою: проведення культурних, спортивних заходів із залученням та / або в якості спільно організованих із Захисниками і Захисницями, членами їх сімей.

Більш детально ознайомитися з Концепцією можна за посиланням https://loda.gov.ua/documents/43883

А ми ж сподіваємось, що держава з нового року активно включиться у підтримку цього напрямку, а такий принцип формування регіональних програм буде взятий за основу в усіх областях

Готові до співпраці і підтримки місцевої влади в інших регіонах.

Підпишись на сторінку у Facebook