Днями Ірина Лоюк керівник ГО “Простір можливостей” презентувала дослідження про реінтеграцію ветеранів АТО (ООС) у Житомирській області.
Що вивчали?
Структури ветеранської спільноти (віковий, гендерний склад)
Бюджетні програми
Потреби і запити ветеранів
Проблеми і досвід їх вирішення
Усього дослідженням охоплено Житомирську, Новоград-Волинську, Андрушівську, Баранівську, Бердичевську, Коростенську та Попільнянську територіальні громади
Характерно, що ветеранська спільнота краю – це люди 30-50 років, на яких слід орієнтуватися, розробляючи заходи реінтеграції. Вони становлять 1,8% населення, однак, це активна працездатна категорія.
Серед заходів підтримки найчастіше використовують виплату матеріальної допомоги. При цьому в регіонах дослідження практично не використовуються заходи, що сприятимуть розвитку екскомбатантів. До прикладу, навчання, перекваліфікація, підтримка бізнесу, заняття спортом.
Однією із найвагоміших проблем залишається психологічна реабілітація через відсутність спеціалістів. Необхідні відповідні рішення на обласному рівні.
Серед основних проблем, які виділяють ветерани:
неоднозначне сприйняття суспільством
здоров’я, психологія, працевлаштування
складнощі для тих, хто живе у віддалених районах
проблеми з пошуком роботи
співпраця з органами місцевого самоврядування
Більше про дослідження можете почитати у презентації за посиланням: http://www.pm.in.ua/wp-content/uploads/2021/11/Pytannya-reintegratsii-veteraniv-v-ZHytomyrskiy-oblasti-golovna-versiya.pdf
Проєкт «Адвокація медико-соціальної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів у Дніпропетровській та Житомирській областях» реалізується ГО «Простір можливостей» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН та урядів Королівства Нідерландів.