Створили ком’юніті. Допомагаємо армії. Підтримуємо психологічно

Створили ком’юніті. Допомагаємо армії. Підтримуємо психологічно

Як Ветеранс ХАБ ОДЕСА працює в умовах «великої війни» розповідає Уля Громович, волонтер та комунікаційниця простору. 

Наш ветеранський простір працює з 2019 року. І весь час до 24 лютого ми були націлені на роботу за принципом «ветерани для ветеранів». Коли у країну воктре «постукала» росія і пішла широкомасштабним наступом, ми (як і більшість просторів) перелаштували свою роботу і включили гуманітарну складову. Наш керівник Олександр Голопателюк пішов служити, як і більшість наших партнерів та відвідувачів. Тож, ми розширили нашу роботу і сфокусувалися на різних цільових аудиторіях. В першу чергу, на тих, кого торкнулася війна – вимушені переселенці та наші захисники. До всього, ми ще й підлаштовуємось під запити Одеси, адже в нас тут теж неспокійно. 

Команда запровадила декілька основних напрямків. 

Волонтерський. Увійшли в співпрацю з Центром «Національний спротив та самооборони Одеси» і спільними зусиллями координують збір необхідного для ЗСУ. Оосбливу увагу команда приділяє одному із підрозділів ССО, яка знаходиться на «забезпеченні» простору. Уляна каже, що є певні домовленості із місцевими закладами харчування, які готують їжу, а команда простору розвозить в місцеві підрозділи ТРО.   

Також ми налагодили взаємодію з місцевими підприємствами, які виготовляють протитанкові їжаки. З 24 лютого вони виготовили понад 150 таких «їжаків». Усі вони доставлені на відповідні позиції. Один із наших волонтерів почав займатися виготовленням пічок аби забезпечити ЗСУ. Тож, ми були долучені до логістики аби вчасно доставити їх підрозділам. Допомогли і з розвезенням в медичні заклади, де лікують наших військових, підвішених піц з Ветерано піца. В цілому, нам вдалося знайти і перегнати 5 автомобілей для ЗСУ. 

Психологічний. Продовжує працювати цілодобова гаряча лінія (048) 70-800-70, куди звертаються ті, хто потребує психологічної підтримки.

Психолог простору Юлія Стрельцова, ідейний засновник та ініціаторка створення театрального простору «4.5.0» та «Кризової допомоги», з перших днів включилася не тільки у психологічну підтримку, а й волонтерську діяльність. 

Нам дуже допомагає польське товариство ім. Адама Міцкевича в Одесі. Воно тримає зв’язок з Польщею, де багато людей хочуть допомагати. Тому ми тут збирали запити від військових (бо це в більшості наші колишні відвідувачі і друзі), складали списки потреб, а в Польщі це закуповувалось і передавалось сюди. У такий спосіб ми допомогли (!)14 підрозділам. Психологічну допомогу ми продовжуємо надавати при особистих зустрічах, коли вони приїжджають за замовленим. І я бачу, що є потреба у спілкуванні. Максимально підтримуємо зв’язок із тими, з ким працювали. Вони повертаються до нас і ми уже починаємо проводити індивідуальні консультації. 

Тримають зв’язок з передовою. Працюють з підрозідлами ТРО, особливо важливими є питання, які стосуються  бойового стресу, травми, психології першого бою. 

Ще одна категорія, яка сьогодні у фокусі психологів – вимушені переселенці. Юлія Стрельцова каже, що допомагають налаштувати їх на правильну позицію, адже ВПО – це особлива категорія сьогодні. Тому з ними проводять певні заходи, приділяючи особливу увагу дітям, які пережили стреси, пов’язані з війною. Також психолог з простору працює за кордоном з українцями, які виїхали.

Інформаційний. Через свої інформаційні ресурси доводять до населення інформацію про події, військові новини, поради «як уберегти себе під час обстрілів», психологічні поради. 

В ТГ каналі https://t.me/VeteransHubOdesa намагаються макисмально повідомляти про військові новини і сповіщати про повітряні тривоги. 

Провели декілька інфоркампаній «Моє місто – Одеса», «Що робимо після перемоги», «Кожен Герой на своєму місці». Все це було націлене на підтримку жителів Одеси та підтримку образу Захисника. Серед практичного –  публікували запити військових, щоб тим, хто хоче допомогти було легше шукати цю інформацію.  

Хаб став тим місцем довіри, куди учасники бойових дій повертаються. І це свідчить про те, що той фундамент у комунікації з ветеранами, членами їхніх родин, який заклали з 2019 року міцно тримає позиції, незважаючи на нові виклики. 

Команда #простір_можливостей у співпраці з Коаліцією ветеранських просторів провадить обмін досвідом за підтримки Ісар Єднання.  

Підпишись на сторінку у Facebook