Тернопільщина: консолідована громада, яка активно працює з владою

Тернопільщина: консолідована громада, яка активно працює з владою

Від Сходу до Заходу, ми продовжуємо вивчати ситуацію з ветеранськими громадами, просторами і справами по Україні.

На Тернопільщині більше 7000 учасників бойових дій. І сьогодні ми мали зустріч з ветеранами міських та обласних осередків. Перше, що сказали ветерани на нашій зустрічі ” Оксана Коляда не міністерська, вона наша.” Безперечно, що таке визначення нас підбадьорило – це значить, що ми на правильному шляху. І в громадському секторі потенційно можемо зробити більше для ветеранів.

Серед основних запитів від тернополян

  • допомога і підтримка в проектній роботі
  • налагодження конструктивної комункації між владою та ветеранськими громадами
  • створення, розвиток і будівництво ветеранських просторів (до речі, це не вперше ветерани висловлюють запит на такого роду місця)

Успішним можна назвати приклад, як ветеранський осередок виграв конкурс в місцевій бюджетній програмі на створення “Ветеранського простору”. І цю практику (участь та подача документів на подібні програми) вони планують продовжувати.

Після бесіди з ветеранами ми усі разом зустрілися з Головою міста Тернополя Сергієм Надалом, а також Головою обласноі ради Михайлом Головком, а також Головою ОДА Володимиром Трушем. До речі, перша область, де ми одночасно поспілкувалися з усіма керівниками. Про що домовилися? Спільно працюємо над створенням ефективної місцевої програми для підтримки ветеранів.

Наша організація готова долучитися до цього процесу. Окремо з Головою міста домовилися про запуск програми підтримки ветеранського бізнесу. Опрацьовуємо формат підтримки ветеранського бізнесу на рівні області. Зокрема, щодо запуску бізнес-інкубатору для підтримки ветеранських стартапів. Обласна і місцева влада пообіцяли об’єднати зусилля задля створення ветеранських просторів.

Тернопільщина порадувала консолідацією зусиль. Ветерани, місцева, обласна влада і громадський сектор. Сподіваємося, що в майбутньому це дасть свій позитивний результат.

Наш проект реалізується у партнерстві з Міжнародний фонд “Відродження”, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством у справах ветеранів України

Підпишись на сторінку у Facebook