Тримаймо стрій

Тримаймо стрій

Три місяці широкомасштабної війни – це три місяці телефонних дзвінків, караванів гуманітарки, колонни біженців, тонни амуніції, безперервний зв’язок з фронтом, підтримка тих, хто не може знайти своїх рідних…..це великий “вулик”, який зветься Україною, де кожен робить щось важливе задля перемоги.

Ветеранські простори посідають у цьому “вулику” не останнє місце, адже в одну мить вони стали центрами, де на рівні громад вирішується безліч волонтерських справ. Якщо раніше вони були націлені виключно на роботу з ветеранами, то зараз ветеранами стала вся країна.

Консолідація зусиль – це якраз те, до чого не приходять у перші дні війни. Бо кожен працює на своєму фронті і мусить підтримати своїх побратимів із села чи міста. Але настає такий момент, коли важливо не просто розуміти, хто поруч і що він робе, а й ділитися досвідом, набувати системності у роботі.

Цей момент круто відчули наші постійні партнери Міжнародний фонд “Відродження”, який спільно з European Union in Ukraine, у рамках проєкту #EU4USociety, запустили проект «Тримаймо стрій» та “Iсар Єднання”, які запровадили ряд проектів на підтримку громадського сектору в ці важкі для країни часи.

Наша команда разом з Коаліцією ветеранських просторів долучається до них і ми плануємо разом впровадити «гуманітарний стандарт», сформувати та визначити потреби громад, забезпечити ряд консультацій з різних питань: починаючи від логістики і до питань митного законодавства, знайти довготривалі рішення для громад, які б могли забезпечити їхню стікість. Спектр завдань широкий, але він націлений, у першу чергу, на те, щоб консолідувати волонтерський рух в регіонах і допомогти стати йому більш системним. Також разом плануємо працювати у сфері обміну досвідом, в першу чергу, серед ветерансько-волонтерських осередків з різних куточків України. І це не просто обмін досвідом, а напрацювання спільних дорожніх карт у стандартизації гуманітарної роботи, але з прицілом на розвиток і підтримку громад.

Підпишись на сторінку у Facebook