Днями у Києві відбулася панельна дискусія щодо реалізації Дорожньої карти з медико-психологічної реабілітації ветеранів в Україні.
На порядку денному розглядалися наступні питання:
стан медичного забезпечення ветеранів
види захворювань, які притаманні учасникам бойових дій
формування окремого пакету медичних послуг та у який спосіб держава має забезпечити оплату цих послуг
стан шпиталів ветеранів війни і чи придатні вони для надання послуг ветеранам.
Особливу увагу звернули на ментальному здоров’ї та наданні послуг з психологічної реабілітації ветеранам. Які вимоги до суб’єктів надавачів послуг? Чому досі немає стандартів таких послуг? Що потрібно для законодавчого врегулювання цього питання?
Участь у заході взяли представники силових відомств, Мінветеранів, громадськість. Модератором панельної дискусії запросили Оксана Коляда, членкиню команди #простір_можливостей.
Медико-психологічна реабілітація ветеранів в Україні – це питання номер один на сьогодні. Я дякую ПРООН за актуалізацію даної теми, обговорення її в широкому колі усіх стейкхолдерів, але проблеми є і над їхнім вирішенням потрібно працювати. Шкода, що за 7 років війни цей процес не був відлагоджений системно, і при кожній зміні керівництва профільних відомств ми перезапускаємо те, що вже було запущене. Варто відзначити, що результатом обговорення стане Резолюція за пропозиціями усіх учасників, яка разом з дослідженням та Дорожньою картою буде направлено до всіх ключових органів державної влади, – наголосила Оксана Коляда.
Дорожню карту створив авторський колектив ГО «Українська асоціація військової медицини» в межах Програми ООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів. За словама авторів, запропонована Дорожня карта – це аналітичний візійний документ, який складається з аналізу чинної системи та рекомендацій щодо змін, які стосуються системи медико-психологічної реабілітації ветеранів України.