Україно-американські ветерани небайдужі до проблем українських ветеранів

Україно-американські ветерани небайдужі до проблем українських ветеранів

Днями Оксана Гаврилюк долучилася онлайн до 74-го з’їзду UAV ( організація Україно-Американських ветеранів)

Далі, основне з виступу

Перше, подякувала за багаторічну та системну роботу щодо підтримки впровадження ветеранських політик в Україні. Та й підтримки самих ветеранів. Бо з нами складно. Постійна політична турбулентність та постійна зміна міністрів ветеранів добрій співпраці, м’яко кажучи, не сприяють.

Але співпраця є, і в досить важливих для нас напрямках:

Медицина. Обговорили питання відсутності досі в Україні медичних гарантій для ветеранів, а також можливості внесення змін до законодавства США, яке врегульовує можливість лікування там важкопоранених діючих військових. Думаємо як зробити так, щоб демобілізовані мали право на таке лікування.

Ментальне здоров’я.Подякувала за організовану співпрацю між госпіталем «Лісова Поляна» та лікарями з Національного центру ПТСР США.

Розказала про ветеранські простори, над розвитком яких працює наша команда #простір_можливостей і про важливість отримання психологічної підтримки ветераном саме за місцем проживання. Мрію про ветеранські простори в Україні такі, які бачила в США. До речі, завдяки запрошенню Україно-Американських ветеранів.

Поговорили про відсутність основного ветеранського закону.

Попросила під час спілкування на усіх можливих рівнях наголошувати про важливість прийняття такого Закону.

Розказала про нашу тісну співпрацю з владою на місцях, зокрема з мерами міст. Про діючі ефективні програми місцевого рівня і про діяльність щодо їхнього масштабування: підтримка ветеранського бізнесу, житло для ветеранів за принципами співфінансування, відшкодування дороговартісного лікування.

Ну і, звісно, мала нагоду всім членам організації повідомити про отримання ними першої ветеранської відзнаки Багряний Хрест»

Підпишись на сторінку у Facebook