В Україні відзначають День українського добровольця

В Україні відзначають День українського добровольця

Оксана Коляда членкиня команди #простір_можливостей, ексМіністерка у справах ветеранів України пригадує, як видавали перші посвідчення УБД добровольцям.

Що ми могли зробити для цих людей практичного, працюючи в Мінветі? Як мінімум, це підготувати законодавчу базу для отримання ними офіційного статусу УБД. І ми це зробили. Напередодні мого звільнення (3 березня 2020 року) я підписала і вручила перших 11 посвідчень учасника бойових дій. За рік їх видано уже більше 800. Що передувало цьому урочистому моменту? Ще коли Міністерство існувало на папері, а з посад була тільки Міністра, робота вже велася. Перед нами був неподоланий мур, який протягом 4 років ніхто не міг зрушити з місця. Не вистачало політичної волі, наполегливості, знань лобістських інструментів і ще багато чого.Нам вдалося врегулювати законодавство, створити комісію, відпрацювати систему. І це результат роботи багатьох людей – громадських організацій, міністерства, добровольчих підрозділів, депутатського корпусу, тих, хто лобіював цей процес. Це яскравий приклад як гуртуючись, ми здатні робити великі і важливі справи».

Команда #простір_можливостей дякує Захисникам і готова і надалі ініціювати і підтримувати важливі системні процеси в державі, які здатні підтримати тих, хто підтримав Україну у 2014-му.

Підпишись на сторінку у Facebook