Важливо для ветеранів

Важливо для ветеранів

В кінці року триває планування обласних бюджетів на наступний рік. Бюджетні комісії розглядають і затверджують програми. Наша команда, побувавши у регіонах, зрозуміла, що ставку в основному роблять на надання медичних та соціальних послуг ветеранам, але забувають чомусь про програми розвитку. Упевнені, що ці напрямки не менш важливі. Відтак, на запит деяких голів обласних рад ми розробили наразі універсальну, але адаптивну, програму під потреби ветеранів в кожному регіоні, де пропонуємо включити на розгляд обласних рад пункти, які б сприяли не тільки медичній та соціальній підтримці.

До прикладу:

заснування в області системи підтримки для ветеранів-підприємців, або тих, хто бажає займатися бізнесом

створення і підтримка ветеранських просторів з чітким переліком надання послуг- уведення в ЦНАП «єдиного вікна» для надання послуг безпосередньо ветеранам, членам їхніх родин, родинам полеглих наших героїв

впровадження системи на конкурсній основі фінансування проектів ветеранських організацій, які б підтримували і підсилювали їхні громадські позиції і дозволили б втілювати цікаві і важливі проекти, зокрема, в рамках національно-патріотичного виховання

запровдження мобільних груп, які б могли працювати з ветеранами в сільській місцевості

інформаційне підсилення у форумванні позитивного образу ветерана

На даний момент, це комплекс заходів, які були б спрямовані не тільки на підтримку, а й на розвиток ветеранів. В окремих областях деякі програми вже працюють, але не в усіх. Слід зазначити, що у просуванні і відстоюванні цих програм мають бути зацікавлені, у першу чергу, ветерани на місцях. Без їхнього лобізму, активності, консолідації нічого не буде.

Кабмін затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки (затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 р. №695) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/695-2020-п#Text

Стратегія передбачає:

Забезпечення виконання програм перекваліфікації та професійного розвитку ветеранів війни та членів їх сімей, удосконалення соціальної сфери, житлового будівництва, у тому числі виконання програм будівництва та надання житла ветеранам війни та членам їх сімей.

Створення єдиного реєстру ветеранів війни.

Сприяння запровадженню кредитно-фінансових механізмів для забезпечення ветеранів війни та членів їх сімей постійним та доступним житлом з пільговими умовами фінансування будівництва та придбання житла.

Забезпечення можливості для проживання у сільській місцевості ветеранів війни та членів їх сімей, які цього бажають.

Стимулювання розвитку підприємницької ініціативи серед ветеранів війни та членів їх сімей.

Забезпечення можливості для професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації ветеранів війни та членів їх сімей з урахування економічних особливостей регіонів та актуальних потреб ринку праці.

Місцеві органи повинні забезпечити приведення регіональних стратегій у відповідність до національної, що дає можливість вимагати врахування заходів при розробці місцевих бюджетних програм на 2021 рік.

Ще раз наголошуємо: консолідуйтеся і відстоюйте свої права і можливості.

Підпишись на сторінку у Facebook