Ветеранські організації vs Ковід

Ветеранські організації vs Ковід

Бути на передовій тим, хто опікується ветеранами, звична справа. Вони рятують, підтримують, допомагають. І коли весь світ буквально захлинувся від пандемії, представники ветеранської спільноти не стояли осторонь. Кожен, як міг – так і допомагав.

Немає кращих чи гірших. Є небайдужі. І це головний лейтомтив цього тексту і багатьох букв у ньому.

Ще з минулого року, представники різних ветеранських просторів (а їх в Україні більше 20), стали в стрій з волонтерами і надавали підтримку медичній системі, одномістянам та своїм громадам.

До прикладу, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій розвезли більше 1000 продуктових наборів родинам учасників бойових дій, а також спільно з IT-компанією доставляли рециркулятори та інше медичне обладнання у ковідне відділення Северодонецького шпиталю.

Аналогічну підтримку із розвезенням продуктових наборів столичним родинам загиблих Захисників надавав і київський ЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС.

Організувалися і в Бердичеві, що на Житомирщині. Сформована група з місцевих ветеранів залучалася Центром надання соціальних послуг Бердичівської міської ради до розвезення продуктових наборів особам, які перебувають на обліку: завантажували та організовували транспорт для розвезення продовольства до інших територіальних громад.

Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб» підтримував львівські лікарні ліками, масками, смаколиками. І закуповували оксиконцентратори.

Громадська спілка “Дім Ветерана” ветерана проводив акції #ДопоможиМедикуВрятуйжиття і допомагали необхідним медичним обладнанням, ліками не тільки в Житомирі та області, а ще й лікарям на фронті. До речі, вони і досі підтримують інфекційне відділення лікарні №1 міста Житомира. Це тисячі закуплених масок, бахіл, халатів і всього, що треба на війні з «короною».

А от КЗ «Будинок Ветеранів» РМР буквально перетворився базу видачі кисневих концентраторів. Тільки за березень минулого року зробили 7000 захисних екранів, забезпечили всю Рівненську область, всі шпиталі в АТО, і військові підрозділи, що звертались. Закупили тисячі захисних костюмів, рукавиць для ковідних лікарень і розподілили іх. Друкували кисневі зволожувачі на 3D принтері, адже без них, маючи кисень, не підключиш хворого. На базі простору створили обмінний фонд кисневих концентраторів. А працівнки простору виїздять до хворих і допомагають у підключенні циї апаратів.

До слова, в Україні 5 фондів що займаються видачею кисневих концентраторів на всю Україну. В тому числі, і Рівненський будинок ветеранів.

Важливим залишається психологічна підтримка тих, хто опинився «віч на віч» з Ковідом, або втратив близьку людину.

Тут на допомогу приходять психологи, які зазвичай працюють при просторах. Вони лікують душі і морально підтримують таких «пацієнтів».

Такі послуги надають у КЗ “Ветеранський простір” РОР У Центр допомоги ветеранам АТО «Фенікс» надають психологічну комплексну допомогу, фізичну реабілітацію, створюють ветеранське соціальне підприємство з функцією працетерапії.

І в якості, післямови скажемо, що Ветерани – це про Захист, в першу чергу. Про те, що не можна бути осторонь небезпек, які чатують на твою країну. І це уже в свідомості тих, хто звик до колективного захисту Батьківщини. І якщо ти навіть не бачиш себе у цьому глобальному процесі, то подумай про те, що індивідуально можеш захистити себе і тих, хто поруч. Як мінімум, вакцинуватися.

Підпишись на сторінку у Facebook