Ветеранські простори: шлях до успіху у  психологічній підтримці ветеранів?

Ветеранські простори: шлях до успіху у психологічній підтримці ветеранів?

Реабілітації, реінтеграції ветеранів в регіонах – складна дискусія, в якій обговорили одразу кілька векторів і напрямків, по яких необхідно вести роботу.

«Після вивчення міжнародного досвіду, зокрема США, стало зрозуміло, що ветеранські простори мають бути основою по роботі з ветеранами в кожній громаді, місті. Саме тому з 18-ого року почали просувати цю ідею в Україні і вибудовувати тоді ще пілотний проєкт – Дім ветерана в Житомирі», – розповіла екс-міністр у справах ветеранів, організаторка Всеукраїнського діалогу: Ветерани-громада Оксана Коляда

Ідею надання фахової допомоги саме на місцях, максимально наближено до місця проживання ветерана, підтримала і головний лікар госпіталю ветеранів війни Лісова поляна, на базі якого нині працює Центр психічного здоров’я Ксенія Возніцина.

«До нас їдуть люди з усієї країни, але було б ефективніше, якби частина з них отримували первинну допомогу та підтримку на місцях, а до нас вже звертались ті, кому тієї допомоги замало. 80% психологічної підтримки ветерани могли б отримувати саме за місцем свого проживання», – зауважила Ксенія Возніцина.

Вона також розповіла, що зараз спільно з міською владою Житомира стартує проєкт підготовки сімейних лікарів, які повинні вміти працювати з ветеранами, мати знання та розуміння таких речей як постконтузійний синдром, специфічні розлади пов’язані з участю в бойових діях.

Сімейні лікарі повинні звертати увагу на синдроми й надавати допомогу, або оперативно скеровувати ветерана до потрібного фахівця, а не лишати людину зі своїми проблемами. Про вибудовування системи підготовки сімейних лікарів, розбудову ветеранських просторів в областях та пошук форм співпраці ветеранів та органів місцевої влади говорили разом із міським головою Житомира Сергій Сухомлин.

Посилання на Ютуб: https://www.youtube.com/watch?v=Uqy_BbRG39w&t=1163s

Підпишись на сторінку у Facebook