Ветеранський простір: чи може бути корисним військовим?

Ветеранський простір: чи може бути корисним військовим?

Чи може бути корисним «ветеранський простір» військовим? Може, одностайно кажемо ми. Особливо, в контексті якісного переходу від військової до цивільної професії. Це стандарт НАТО, який Україна повинна імплементувати. І тут важливо розуміти – де і які військові частини, яка кількість потенційних УБД на етапі підготовки до звільнення, що потребує діючий військовий в майбутньому (перепідготовка, підтримка в працевлаштуванні, або започаткуванні своєї справи).

Подібні кроки «на випередження» спрацюють ефективно після того, як людина змінить однострій на костюм. Якщо говорити про міжнародний досвід, то в арміях країн НАТО – це вже відпрацьований алгоритм. І за рік до звільнення з військовими починають працювати військові HR, психологи.

Команда #простір_можливостей вбачає важливим інструментом в імплементації вказаного стандарту «ветеранський простір», де з військовими працюватимуть, в тому числі, цивільні фахівці, а подекуди будуть запущені окремі програми підтримки.

На жаль, поки що такої практики в Україні не існує, однак днями у Мінветі оголосили про засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки та впровадження системи переходу з військової кар’єри до цивільного життя. Групу створили на виконання Протоколу засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України. У відомстві стверджують, що вже проведений глибокий аналіз діяльності державних установ, вивчені думки та ідеї українських захисників щодо організації, фінансування та управління державною підтримкою військовослужбовців, звільнених з військової служби.

Результати дослідження стануть основою системи переходу з військової кар’єри на професійну (https://mva.gov.ua/…/minveteraniv-rozpochalo-rozrobku…)

Підпишись на сторінку у Facebook