Ветеранський простір: місце, де виховують молодь

Ветеранський простір: місце, де виховують молодь

Про національно-патріотичне виховання молоді говорять багато, а роблять мало. Розрізненість молодіжних осередків, шкільних уроків чи заходів в контексті патріотичного виховання молоді створює «шпарини», куди лізе ворог зі своєю ідеологією і наративами. При живих свідках та учасниках російсько-української війни, на жаль, національно-патріотичне виховання не активізувалося на державному рівні і не набуло системності. Воно не стало «модним». Якщо так можна сказати. Можливо, це не дуже гарне слово, але воно влучне для нашого часу.

На наше переконання, «Ветеранський простір» може стати місцем, куди «хотітимуть» йти діти. Національно-патріотичне виховання починається зі спілкування з тими, хто виборював Незалежність, Свободу і майбутнє для дітей.

Спілкування і спільні івенти – це і є та спроможність, яку потрібно використовувати. Безперечно, у діючих «ветеранських просторах» вже діють такі програми. І подібні зустрічі проводяться. Однак, вони не мають системного характеру, і відбуваються не «тому що..», а «всупереч…».

Хоча в Мінветі вже сформовані програми «Уроків звитяги» (https://mva.gov.ua/…/informacijno…/urok-zvityagi), і навіть є затверджена на державному рівні Стратегія національно-патріотичного виховання (https://mva.gov.ua/…/normativno-pravovi-akti-prezidenta…), але поки що це більше теорія, аніж системна практика.

На нашу думку, сучасний, креативний простір може конкурувати з «безликими» бордами. Одна якісна зустріч дитини із воїном, ветераном, учасником війни може перевернути його уяву про боротьбу, незалежність, армію, ставлення до країни набагато більше ніж тисячі віртуальних розповідей. І «Ветеранський простір» може бути таким місцем. Де, окрім надання необхідних послуг, займалися б і темою національно-патріотичного виховання.

(Перелік існуючих центрів національно-патріотичного виховання https://mva.gov.ua/…/centri-nacionalno-patriotichnogo…)

Очевидно, що це великий шмат роботи. Але навіщо тоді будувати майбутнє без залучення «майбутнього» в цей процес? І кому, як не ветеранам підтримувати і підживлювати наше молоде покоління?!

Підпишись на сторінку у Facebook