Ветеранським просторам в Україні бути!

Ветеранським просторам в Україні бути!

До такого висновку дійшли всі учасники офлайн зібрання «Ветеранський простір: від ідеї до релізу», яке проходить в Києві. Вперше в Україні команда “Простір можливостей” зібрала на дводенний офлайн захід представників діючих ветеранських просторів з Рівного, Краматорська, Одеси, Львова, Лисичанська, Вінниці, Луцька, Житомира, Тернополя, Хмельницького та Сум. Захід проходить на базі Центру реабілітації та реадаптації учасників АТО/ООС та їх родин “Ярміз”.

Як ми уже неодноразово наголошували, команда #простір_можливостей за підтримки Міжнародного фонду Відродження, вбачає у створенні та розвитку ветеранських просторів потужний інструмент до реінтеграції учасників бойових дій у мирне життя. 

Власне, вперше за всю історію створення просторів, нам вдалося зібратися разом і обговорити нагальне. Презентації діючих просторів – це окрема історія, адже за кожною такою стоїть команда, ідея, певна місія та успіхи. 

З діючими просторами ви можете ознаомитися на нашому сайті http://www.pm.in.ua/category/veteran-spaces/

На зустрічі була присутня Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Яка висловила слова підтримки та подяки тим небайдужим активним громадським організаціям, які займаються ветеранськими справами у регіонах. 

Ми обов’язково відвідаємо кожен регіон і відвідаємо кожен ветеранський простір і сподіваюся станемо комунікаційним майданчиком від влади, який дозволить транслювати найкращі практики на державному рівні. Одна з основних політик на сьогодні – це сприяння фінансовій політиці громадських організацій і підтримка державних програм щодо розвитку ветеранських політик. У цьому напрямку готові до співпраці. І користуючись нагодою, прошу вашої підтримки для створення Українського ветеранського фонду. Наразі я планую домогтися утвердження цього фонду на рівні держави. Вже проведені консультації з міжнародними донорами, які готові долучатися до нього. І ми вбачаємо, що це сприятиме розвитку, в тому числі, і ваших проєктів. Ви станете набувачами цієї допомоги.  З того, що сьогодні ми почули мене особливо зацікавила практика мобільної психологічної допомоги ветеранам у сільській місцевості. Цей досвід потрібно вивчити і  примножувати на рівні держави.  Тож, оскільки ви маєте величезний досвід у психологічній підтримці ветеранів, сподіваюсь, що спільно нам вдасться розробити основу для відповідного законодавства.  

Діалогу бути. Комунікація налагоджена. І це, на наше глибоке переконання, важливий крок у розбудові та мережуванні таких ініціатив. Працюємо далі…

Підпишись на сторінку у Facebook