Ветерани дякують. В Україні започатковують нову ветеранську відзнаку

Ветерани дякують. В Україні започатковують нову ветеранську відзнаку

Відзнака “Багряний Хрест” — перший в історії України елемент “зворотного зв’язку” від об’єднань учасників бойових дій до українського суспільства та місток між ветеранською спільнотою та громадськістю.

Ініціатори створення відзнаки під час пресконференції в УКРІНФОРМ презентували відзнаку Багряний Хрест.

Ветеран російсько-української війни, координатор зі зв’язків з ветеранською спільнотою ГО “Простір можливостей” Антон Колумбет розказав, що відзнака була розроблена за участі Український інститут національної пам’яті.

Геральдичні принципи повторюють символіку української національної боротьби починаючи з козацьких часів і закінчуючи української народною республікою. Це глибинне переосмислення українських символів-відзнак- розповів Антон Колумбет.

За словами керівниці проєктів ГО “Простір можливостей” Оксани Коляди, ця відзнака виготовляється за безпосередньої, зокрема фінансової підтримки самих ветеранів, ветеранів-підприємців. Тих, кого ветеранська спільнота вважає достойних отримати таку подяку, погоджує Ветеранська та Наглядова рада.

Перші відзнаки будуть вручені вже 8 жовтня в Маріуполі під час Всеукраїнський діалог Ветерани-громада.

Представники громадянського суспільства, державних структур, громадського сектору зробили дуже багато успішних проєктів, як на місцевому рівні, так і на всеукраїнському. Часом беручи на себе функції органів державної влади а потім передають цей досвід далі. І настав час їм віддячити, – зазначила Оксана Гаврилюк.

Військова волонтерка, представниця міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко зазначила, що для неї важливо те, що ця відзнака вручатиметься за конкретні кейси, показові та дійсно корисні речі.

Мені дуже важливо що ветеранська спільнота вміє не лише отримувати щось, але й віддавати. Для мене це приклад відходу від патерналізму, це показник зрілості і дорослості, коли ветерани можуть подякувати за те що зроблено, – підкреслила Olga Halchenko.

Такої ж думки і ветеран російсько-української війни, голова Муніципальна Варта Києва Ігор марі: “Ми ветерани, як спільнота розвиваємось і нині ми еволюціювали на стільки, що готові і спроможні дякувати тим, хто для нас зробити багато і продовжує допомагати нам адаптуватись до мирного життя”.

Share this:

Підпишись на сторінку у Facebook