Ветерани прагнуть справедливості

Ветерани прагнуть справедливості

Ветерани прагнуть справедливості у притягненні до відповідальності воєнних злочинців рф. Про це свідчать результати дослідження, яке провела наша команда під керівництвом Ірини Лоюк. У ньому аналізувалося ставлення ветеранів та ветеранок щодо створення та розбудови механізму правосуддя за наслідками найтяжчих злочинів через агресію російської федерації.

Серед опитаних переважає орієнтація на застосуванням правових механізмів, є готовність і запит на залученням іноземних фахівців, з урахуванням міжнародних стандартів і підходів, досвіду відновлення справедливості інших країн, ратифікація Римського статуту тощо.

Оксана Коляда: незважачюи на те, що нині ветерани і ветеранки знаходяться на фронті, є свідками страшних звірств росіян, вони всеодно прагнуть до притягнення до відповідальності російських військових злочинців виключно через правовий механізм. Не через самосуд, а через якісну і професійну систему правосуддя. Не виключають також і створення організацій по типу «груп Мосада», які б доставляли російських військових злочинців в Україну для притягнення їх до відповідальності.

Ще з цікавого, третина опитаних заявила, що вони готові долучатися до цієї правової системи після перемоги. Враховуючи те, що серед ветеранської спільноти є люди з відповідною освітою. Це певний сигнал для влади, яка мала б посилити комунікацію із такою категорією і залучати їх до такої роботи в майбутньому.

Ветерани підтримають змішану ситсему правового механізму, до якого б долучилися як вітчизняні правники, так й іноземні. Це дасть змогу азстосоувавти правосуддя за вискоим міжноародним стандартом, інформуванню іноземного супільства про злочини рф на території України, а також швидшій інтеграції нашої держави в ЄС.

Про це та інше говорили під час прес-конференції, де були представлені результати національного опитування «Правовий захист постраждалих від воєнних злочинів Росії», що був проведений соціологічною групою Рейтинг. Серед присутніх були Надія Волкова директорка Української правової консультативної групи, Коаліція « Україна. П’ята ранку», Максим Єлігулашвілі, член правління ГО «Інститут миру та порозуміння», Коаліція « Україна. П’ята ранку», Олексій Антипович директор Соціологічної групи «Рейтинг».

Відео з прес-конференції за посиланням https://youtube.com/live/VWfWfJYAQuM?feature=share

Підпишись на сторінку у Facebook