Відправили більше 170 тон гуманітарної допомоги та згуртували 400 волонтерів

Відправили більше 170 тон гуманітарної допомоги та згуртували 400 волонтерів

Як в умовах широкомасштабного вторгнення @Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб» став на рейки війни і почав гуманітарну місію?

Досвідом роботи ділиться керівниця ветеранського простору Марічка Петришин.

З 24 лютого «РеХаб» повністю адаптувався під нові реалії. На той момент ми обрали два основних напрямки – це допомога нашим військовим (цей напрям працює і донині) і гуманітарна допомога людям в «гарячих» точках, які потребували всього. Від медикаментів до одягу та продовольства. Скажу, що це для нас був новий досвід.

У перші дні до невеликої команди простору доєдналося близько 400 волонтерів. Двері «Будинку воїна» не зачинялися. Люди зносили продукти, речі, одяг, пропонували кошти аби щось закупити. Щотижня Марічка з командою відправляли по 2-3 вантажівки у Харків, Суми, Ірпінь, Миколаїв, Дніпро, Кривий Ріг та інші міста, де тривали і тривають бойові дії. Тільки на кінець березня по Україні вони доставили більше 10 тон їжі, більше 50 тисяч одиниць ліків, 15 тон засобів гігієни. Усього за час «великої» війни відправили більше 100 тон гуманітарної допомоги.

На сьогодні команда “Рехабу” прийняла рішення звузити напрями роботи і структуруватися. Скеровуються у соціально-психологічний напрямок.

Започаткована робота «гарячої» лінії – 0800335865 – для надання підтримки та консультацій виправдала себе, адже люди потребують не тільки підтримки у вигляді матеріального, війна завдає духовних ран, які теж треба лікувати.

На сьогодні вже оброблено більше 1000 звернень на «гарячу» лінію. Це різні питання: соціальні, побутові, юридичні, медичні тощо. Відзначу, що зросла кількість звернень саме за психологічною підтримкою. Таких у нас більше 500. Змінилася форма і структура. На сьогодні це є більше кризова терапія. Причому запити не тільки від внутрішньо переселених людей, а й від львів’ян. Тривоги, страхи, панічні атаки, адже це війна «ракет» та «градів». Надаємо допомогу індивідуального консультування, а також групових терапій. Працювали з дітьми та батьками, які виїхали з «гарячих» точок. Щотижня у нас працює 2-3 групи. Також підтримуємо дітей сиріт та тих, в кого батьків позбавили батьківських прав. Намагаємося створити їм домашнє тепло.

Як відзначає пані Марічка, відновлюються звернення з медичних питань. Власне, це основне з чим вони працювали до 24 лютого 2022 року. Але коло цих людей вже не обмежене лише жінками військовими, або волонтерками. Вони починають працювати і з вагітними жінками, які виїхали з «гарячих точок».

З огляду на отриманий нинішній досвід, пані Марічка дає три основні поради щодо гуманітарної місії:

  • Обов’язково – облік усього гуманітарного вантажу
  • Обов’язково – контроль у вигляді запитів на митницю аби відслідковувати вантажі, адже якщо він проходе через митницю і рахується за вами, то де-юре він у вас, а по факту, може бути і ні (такі прецеденти теж були)
  • Обов’язково – прозорість у вигляді звітування – це формує довіру до вас. А в будь якій гуманітарній місії – це один з головних чинників.

Команда #простір_можливостей у співпраці з Коаліцією ветеранських просторів провадить обмін досвідом за підтримки @Isar Ednannia.

Підпишись на сторінку у Facebook