Продовжуємо презентувати звіти щодо взаємодії громадськості та влади у 2020 році. Сьогодні говорили про Донеччину.
Ірина Лоюк голова ГО “Простір можливостей”:
Визначальним на Донеччині є те, що через територію області проходить лінія розмежування, а частина області тимчасово окупована. У зв’язку із цим відбувається концентрація військових та постійний рух цивільного населення з тимчасово окупованих територій. Це ускладнює роботу влади у сталій комунікації з населенням, а особливо в період пандемії.
Опитані передставники неурядового сектору відмічають досить ефективну взаємодію з владою. Результативними є запити до влади. В більшій мірі влада дослухається до громадськості. Можна говорити про те, що на це, здебільшого, впливає присутність міжнародних організацій та гуманітарних місій, які з одного боку, визначають вискоий рівень організаційної культури місцевих неурядових організацій, а з іншого – підкріплюють їх своїм авторитетом під час спілкування з представниками влади.
Громадські ради активно перейшли в роботу в онлайн форматі. Це свідчить про їхню гнучкість та швидку адаптацію до кризової ситуації. Неурядові організації вказали, що змогли швидко переорієнтуватися на роботу під час каратину, адже звикли працювати з викликами.
Більше про взаємодію громадськості та влади на Донеччині читайте в презентації за посиланням: http://www.pm.in.ua/wp-content/uploads/2021/07/Prezentatsiya-YED-Donetska-obl.pdf
Нагадаємо, щопроцес взаємодії громадськості з владою досліджуємо у Києві та 6 областях – Житомирській, Одеській, Хмельницькій, Донецькій, Львівській, Рівненській.
В першу чергу, нас цікавить питання: чи змінилася комунікація влади з громадськістю в умовах Covid, наскільки громада дотична до засідань громадських рад та наскільки аткивно бере участь у вирішенні важливих питань, пов’язаних із розвитком їхніх регіонів.
Працюємо в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу (https://tinyurl.com/ywt3yveh), який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.