Як діяти, якщо ваша рідна людина не виходить на зв’язок? Формуємо алгоритм дій

Як діяти, якщо ваша рідна людина не виходить на зв’язок? Формуємо алгоритм дій

Дводенна зустріч регіональних координаторів офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин завершилася.

В першу чергу, усі учасники заходу відмітили важливість знайомства офлайн і обмін досвідом у тих напрацюваннях, які вже є в кожного.

Олег Котенко Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин говорить, що формування єдиного алгоритму дій – це першочергова задача на сьогодні.

Вперше наші регіональні координатори збиралися разом аби відпрацювати алгоритм дій спільно з представниками центральних органів виконавчої влади, зокрема з Національною поліцією, СБУ, Генеральним штабом. Тобто, ця взаємодія корисна, в першу чергу, для того аби наші координатори могли фахово давати роз’яснення родинам, які до них звертаються. Ми маємо сформувати професійну команду, яка діятиме злагоджено і допомагатиме тим, хто цієї підтримки потребує.

Марія Довжик (Вінниччина), представник ветераського простору «Територія можливостей» та регіональний координатор офісу говорить, що головне на цій зустрічі – комунікація між самими координаторами. І звісно, обмін досвідом у пошуку зниклих безвісти.

Оксана Харітонова (Одещина) психолог ветеранського простору «Ветеранс хаб» і регіональний координатор Офісу теж відзначає важливість знайомства з колегами з інших регіонів. Говорить про те, що встановлений зв’язок між колегами – це можливість подальшої ефективної комунікації. Під час зустрічі знайшла відповіді на ряд питань, які виникали у роботі, зокрема у співпраці із ЗСУ, пошуковими групами. Корисним вважає узагальнення схеми анкетування тих, хто звертається за допомогою та опрацювання алгоритму дій.

Олена Орєшкіна (Запоріжжя) регіональний координатор Офісу сама розушкує безвісти зниклих рідних і розуміє, наскільки важливо працювати з родинами, які опинилися у такій же ситуації. Говорить, що ця зустріч дала можливість обмніятися контактами із задіяними відповідними службами у пошуковому процесі, це полегшить комунікацію у майбутньому, а відповідно, і підвищить рівень фаховості у роботі із родинами, які розшукують своїх рідних. Відмітила пані Олена і те, що обмін досвідом між колегами – надважливий аспект у подальшій роботі.

Такі зустрічі наша команда продовжить організовувати для офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин завершилася та його регіональних координаторів. Плануються більш тематичні комунікації з відповідними відомтсвами, які займаються розшуком безвісти зниклих за особливих обставин.

Ми ж вкотре дякуємо нашому незмінному партнеру Міжнародний фонд “Відродження”, який підтримав цей проект і вчасно «підставив плече» новоствореній державній інституції, яка набирає обертів в такій важливій справі.

Ще слова подяки за гостинність Будинок воїна, де власне і відбувалась зустріч.

Підпишись на сторінку у Facebook