Як ми вивчали стандарти ЄС та ООН щодо процесу демобілізації та реінтеграції комбатантів?

Як ми вивчали стандарти ЄС та ООН щодо процесу демобілізації та реінтеграції комбатантів?

Оксана Коляда керівник проектів ГО “Простір можливостей” пройшла курс щодо стандартів та підходів ЄС щодо Роззброєння, демобілізації і реінтеграції, який був організований Академією Фольке Бернаддоте та безпековим коледжем ЄС в Брюселі. Трохи вражень від триденного курсу:

Треба розповісти про нашу роботу в Брюсселі.

Взагалі ми їхали більше на навчання, аніж на обмін досвідом. Мета нашої програми – вивчення стандартів ЄС та ООН щодо процесу демобілізації та реінтеграції комбатантів.

В ході взаємодії з учасниками програми та тренерами ми зрозуміли, що світ в принципі не готовий до повноцінної війни, такої як ведеться сьогодні в Україні. Із застосуванням усього арсеналу зброї – балістичних ракет, артилерії, авіації, із сотнями тисяч військовослужбовців з обох боків.

Всі підходи та стандарти найвпливовіших міжнародних організації створені для сприяння врегулювання локальних конфліктів.

Це означає декілька речей. По-перше, стандарти та підходи потрібно модернізовувати на глобальному рівні.

По-друге, Україна (на превеликий жаль) має очевидну суб’єктність та унікальність, та «збагачена» досвідом.

По-третє, якщо світ не зміниться, він програє агресору.

Європі дуже повезло, що на противагу такому ворогу піднявся український народ, який буде переобладнувати цивільні машини під броньовики і воювати навіть зубами.

Спробували це донести на декількох закритих зустрічах. Є сподівання, що нас почули.

Share this:

Підпишись на сторінку у Facebook