Працювали на Вінниччині. Там проживають більше 20 000 ветеранів. Приємно вразила доволі активна громада, яка вбачає у згуртованому ветеранському осередку «агентів» змін. Які мають сили та усі можливості до розвитку громадянського суспільства.
Окремою темою проговорили, у який спосіб ми б могли підтримати «молодих» політиків – ветеранів, які зараз пройшли в обласні та місцеві ради. Очевидним є той факт, що на них покладають надії і сподівання. Але, на жаль, можемо отримати зворотню сторону цього процесу. Коли самі ветерани не готові до політики. І їх треба вчити цьому. І, безперечно, тема ветеранського бізнесу. Добре, що в регіонах люди розуміють важливість розвитку цього напрямку. Адже бізнес для ветерана – це не тільки його успішна інтеграція в цивільне середовище, а це ще й занятість, економіка держави. Тому, тут важливо працювати в Києві над удосконаленням законодавства, яке регулює ці процеси. Спрощення системи кредитування, можливо, надання пільг і підтримка на національному рівні.
Загалом, наш план роботи був доволі насиченим, адже у Вінниці 4 центри, де працюють з ветеренами і надають їм підтримку.
Першим відвідали «Veteran Hub». Простір, аналогічний тому, який діє у Києві. Сучасний і стильний. З визначеним переліком послуг. Юридична, психологічна, консультації з працевлаштування.
Порадував молодіжний центр «Квадрат», який утримується за рахунок місцевої влади. Якраз це історія про хорошу і правильну синергію молоді і ветеранів, де вони знайомляться, проводять разом час і беруть участь в спільних заходах. Такі центри повинні бути по всій Україні. Якщо мова йде про національно-патріотичне виховання, то хто, як не учасники бойових дій (живі свідки боротьби за Україну і Незалежність), повинні бути поруч з молодим поколінням.
Ще одним важливим осередком в регіоні є міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та членам сімей загиблих. Вони спеціалізуються на психологічній реабілітації. Їм лише три місяці. Але за цей час за психологічною допомогою звернулися більше 100 людей.
Останньою зупинкою був Хмільник. І їхній спортивно-оздоровчий центр «4.5.0». Якраз це приклад хорошої організації ветеранів на районному рівні. Це місце, де лікують і тіло, і душу. Працюють як з травмами, отриманими на війні (у центрі є фізіотерапевт, тренажерний зал), так і з родинами та дітьми. Особливо сподобалася школа бойових мистецтв для юнаків. Це і зайнятість молоді, і патріотичне виховання.
Наш проект реалізується у партнерстві з Міжнародний фонд “Відродження”, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством у справах ветеранів України